Wymiana oleju

Serwis oleju

Usługa wymiany oleju pozwoli przedłużyć życie silnika Twojego auta.

Wymiana oleju to podstawowa czynność podczas eksploatacji pojazdu. Wykonuje się ją najczęściej nie bez powodu, olej zapewnia smarowanie oraz chłodzenie każdego silnika bez wyjątków. Oczywiście, po pewnym czasie traci swoje właściwości i należy go wymienić. Nie jest to trudna czynność, ale wyjątkowo ważna dla prawidłowego funkcjonowania jednostki napędowej. 

Wymiana oleju to tylko pozornie prosta sprawa, zawsze zlecaj wymianę fachowcom/profesjonalistom. Multi-Salon Reiski wykona dla Ciebie pełny serwis oleju w Bydgoszczy, wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin.

Kiedy należy wymienić olej?

Olej należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta użytkowanego samochodu. Niektórzy producenci oleju zapewniają że ich olej zapewnia swoje właściwości nawet do 50tys. kilometrów, dzięki czemu pozornie możemy zaoszczędzić na wymianie oleju. Czy jednak na pewno?

Oleje "Long Life"

Producenci olejów "long life" chwalą się ich długą żywotnością i oszczędnościami dzięki rzadszej wymianie oleju. Trzeba jednak pamiętać o tym, że olej "long life" odpowiednio więcej kosztuje. Czy więc uda nam się rzeczywiście zaoszczędzić?

Wymiana oleju - dobra praktyka

Olej warto wymienić przed okresem zalecanym przez producenta - na pewno nie rzadziej. Przy mniej wymagających silnikach może to być dystans ok 20 tys. kilometrów lub rok. W przypadku bardziej wymagających jednostek napędowych i intensywnej eksploatacji, warto olej wymienić nawet po przejechaniu 15 tys. kilometrów.

Wymiana oleju przy zasilaniu LPG

Jeśli nasz samochód napędza LPG, lepiej porzućmy oleje "long life". Warto również skrócić zalecany przebieg nawet o 1/4. A to dlatego że gaz zawiera więcej siarki co powoduje że olej silnikowy szybciej straci swoje właściwości.

 

Umów się na wymianę oleju.

Serwis Samochodowy Multi-Salon Reiski

ul. Fordońska 353, Bydgoszcz